Mini Zwierzyniec

Serdecznie zapraszamy do naszego mini zoo, gdzie można zobaczyć wiele ciekawych i różnych gatunkowo zwierząt.

Struś Afrykański największy ptak świata mierzący ok. 250 cm i ważący ok. 150 kg. Samce tego gatunku charakteryzują się czerwonym dziobem, a samice szaro–brązowym.
zdjęcie

Emu (Dromaiidae) – ptaki z rodziny kazuarowych, które zamieszkują całą Australię. Są to obok strusi największe obecnie ptaki, które biegają z prędkością 50 km/ na godzinę i ważą ok. 50 kg. Charakterystyczne dla tego gatunku ptaków jest redukcja skrzydła – lotek i sterówek, a także to, że ich skóra przypomina sierść. Zwierzęta te żywią się trawą, owadami, nasionami, oraz owocami.
zdjęcie

Kuc Niewielki koń mierzący 150cm. Kucyki są przystosowane do jazdy konnej oraz hipoterapii.
zdjęcie

Gołoszyjka – kury nie posiadające upierzenia na szyi o bardzo przyjaznym charakterze. Ten gatunek kur wyhodowany w Austrii i na Węgrzech jest niezwykle spokojny i nieskory do latania.
zdjęcie
Kochin Rasa pochodzi ze starych Chin – dzisiejszy Wietnam, prowincja Ho – Chi – Min. Jest to bardzo stara rasa i jak powstała trudno powiedzieć, istnieją teorie, że w uzyskaniu tych kur uczestniczyły dzikie kury Bankiva, oraz inny gatunek zwany fallus giganteus.
zdjęcie

W naszym mini zoo można zobaczyć również:
Konie, Osły, Lamę, Kozy micro-marokańskie, Króliki, Pawia, Bażanty, Gęsi Perliczki, Kaczki bieguski, Kury, Indyki, Psy, Koty

Dodaj komentarz